Można już zobaczyć „Polimorfy” czyli pierwszą wystawę Kamy

2021-12-16

Przez ostatnie dwa tygodnie dopinaliśmy wszystko na ostatni guzik, aby mogła w terminie wystartować pierwsza wystawa kuratorowana przez Kamę „Polimorfy”. Jedna z pierwszych wystaw w Polsce pokazująca dzieła sztuki cyfrowej i nawiązująca do technologii NFT.

Heart of Art - Wydarzenia - 2021-12-16 - Otwarcie wystawy sztuki cyfrowej Polimorfy

Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zdążyć na czas oraz z tego, co udało nam się osiągnąć. Dziękujemy przy tym w szczególności wszystkim artystom, którzy uczestniczą w wystawie i prezentują swoje prace, firmie Samsung Polska za sponsorowanie wystawy i dostarczenie sprzętu (monitory Frame i Sero) oraz Galerii Marchand w Białymstoku za udostępnienie lokalu i nieocenione wsparcie merytoryczne i marketingowe.

Pomysł na tę wystawę zrodził się w głowie Kamili, która była kuratorką tej wystawy. Ideą wystawy jest zaprezentowanie obok siebie oryginałów dzieł, ich kopii wykonanych w formie wysokiej jakości wydruków (inkografie) oraz ich reprezentacji cyfrowych na powieszonych na ścianach specjalnie do tego przeznaczonych monitorach Samsung Frame. Dodatkowym elementem wystawy są prace wykonane wyłącznie cyfrowo, w tym przepiękne animacje.

Kilka słów o wystawie bezpośrednio od Kamy:

„Polimorfy to obiekty bądź organizmy, które mogą przyjmować różne formy, istnieją w wielu fazach materii. I tak jak polimorfy zmieniają swoją postać wciąż pozostając tym samym, tak samo sztuka obecnie zmienia się wraz z rozwojem nowych technologii, które wkraczają w sferę sposobów jej tworzenia, odbioru, czy wystawiania w przestrzeniach galeryjnych.
 
Granica między tymi dwoma światami zaciera się, tak jak zaciera się czasoprzestrzeń pomiędzy tym co było, tym co jest, a tym co będzie. Przyszłość nie jest odległym momentem w czasie. Przyszłość jest procesem, którego jesteśmy częścią, który obserwujemy i w którym bierzemy udział. Czy jesteśmy gotowi na zmiany, które dzieją się na naszych oczach?”

Na wystawie znajdziecie prace bliskich nam artystów:

– Agnieszka Pacewicz
– Liza Nalewajko
– Zuzanna Kołodziej
– Anna Caban-Szypenbeil
– Grzegorz Radziewicz
– Jacek Niekrasz

Jeśli będziecie mieli okazje być w okolicach Galerii Marchand przy ulicy Kilińskiego 12 w Białymstoku, to wpadnijcie zobaczyć! Wystawę można obejrzeć od 16 grudnia 2021 do 08 stycznia 2022. Serdecznie zapraszamy!