Zasady społeczności

Niniejszy dokument stanowi integralną część regulaminu Serwisu.

DZIAŁ A. Przynależność do społeczności

  1. Przynależność do społeczności jest całkowicie dobrowolna i nie jest nadawana w żaden sposób automatycznie. Status Członka Społeczności można uzyskać wyłącznie poprzez wykupienie dowolnego Planu Dostępowego do poziomu START, PREMIUM lub MASTER (uzyskuje się wtedy status Członka Społeczności na zakupionym poziomie).
  2. Członkiem społeczności może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.

  3. Zapisanie się do społeczności poprzez wykupienie dowolnego Planu Dostępowego powoduje automatyczne przydzielenie Pakietu Członkowskiego czyli zestawu uprawnień i przywilejów przydzielanych Członkowi Społeczności. Aktualna lista korzyści związanych z posiadaniem Pakietu Członkowskiego na poziomach START, PREMIUM i MASTER jest podana w dalszej części niniejszego dokumentu.
  4. Okres ważności zakupionego Planu Dostępowego nie jest automatycznie przedłużany. Po upływie okresu, na jaki został zakupiony dany Plan Dostępowy można go przedłużyć na kolejny, wybrany przez siebie okres. Można też wykupić Plan Dostępowy do innego, wybranego poziomu. W przypadku rezygnacji z przedłużenia dana osoba przestaje być Członkiem Społeczności i traci wszystkie nabyte wcześniej przywileje i uprawnienia.
  5. Przed upływem okresu, na jaki został zakupiony Plan Dostępowy, można przedłużyć go na takich samych warunkach, na jakich został on wcześniej zakupiony. W przypadku przekroczenia terminu obowiązywania Planu Dostępowego można przedłużyć dostęp wyłącznie na warunkach, jakie będą obowiązywać w momencie zakupu przedłużenia Planu Dostępowego.
  6. Organizator powiadamia Członka Społeczności o kończącym się okresie ważności zakupionego Planu Dostępowego na co najmniej miesiąc przed jego zakończeniem. Dodatkowo przesyła instrukcje przedłużenia Planu Dostępowego oraz kody rabatowe pozwalające na jego przedłużenie w cenie dokonania pierwszego zakupu. W przypadku braku przesłania takiego powiadomienia w określonym wcześniej terminie Członek Społeczności ma prawo do przedłużenia Planu Dostępowego na dotychczasowych warunkach przez okres 30 dni od dnia otrzymania takiego powiadomienia.
  7. Przynależność do społeczności kończy się automatycznie z chwilą zakończenia ważności zakupionego Planu Dostępowego.
  8. Zakończenie obowiązywania Planu Dostępowego nie powoduje usunięcia Konta Użytkownika lecz jedynie cofnięcie uprawnień wynikających z posiadania Pakietu Członkowskiego na tym poziomie. Każdy Użytkownik ma prawo ponownego zakupu dowolnego Planu Dostępowego i odzyskania uprawnień związanych z posiadanym Pakietem Członkowskim. W tej sytuacji jednak Użytkownik może utracić niektóre przywileje i uprawnienia, które nadawane są indywidualnie dla Członków Społeczności (dostęp indywidualny do określonych zasobów, zdobyte punkty, wirtualne tytuły, kody rabatowe do wykorzystania, itp.).
  9. W przypadku, gdy Członek Społeczności dopuścił się rażącego naruszenia zasad obowiązujących w społeczności Organizator może odmówić przedłużenia ważności Planu Dostępowego, zakończyć wysyłanie newslettera społeczności i trwale zablokować Konto Użytkownika.
  10. Członkowie Społeczności mogą wykupić i posiadać Pakiet Członkowski na poziomie MASTER, którego uprawnienia odpowiadają poziomowi PREMIUM przyznanemu na czas nieokreślony. Dodatkowym uprawnieniem na tym poziomie jest możliwość decydowania o wybranych aspektach działalności społeczności. W całej społeczności może być maksymalnie 88 osób posiadających Pakiet Członkowski na poziomie MASTER. W przypadku osiągnięcia tej liczby pakiet taki można uzyskać tylko po dobrowolnej rezygnacji z tego pakietu przez inną osobę.
  11. Wszystkie Plany Dostępowe uprawniające do Pakietu Członkowskiego są dostępne w sprzedaży ciągłej. Organizator określa ceny Planów Dostępowych.

DZIAŁ B. Zasady funkcjonowania społeczności

  1. Społeczność gromadzi artystów różnych dziedzin sztuki (np.: malarzy, rzeźbiarzy, fotografów, rękodzielników, pisarzy, muzyków, tancerzy, aktorów) oraz osoby zainteresowane wspieraniem sztuki i kreatywności.
  2. Zadaniem społeczności jest wzajemne wspieranie się w działaniach kreatywnych, edukacyjnych, rozwojowych, promocyjnych, sprzedażowych i marketingowych oraz wspólne realizowanie projektów związanych ze sztuką.
  3. Społeczność realizuje powyżej określone cele poprzez działania edukacyjne, organizację kursów, szkoleń, webinarów, spotkań, plenerów, wymianę doświadczeń i wiedzy pomiędzy Członkami Społeczności oraz poprzez wspólne finansowanie zakupów narzędzi, programów i usług mających służyć Członkom Społeczności.
  4. Wybrane działania społeczności mogą być realizowane w formie wspólnych projektów. Projekt przygotowują i realizują Organizatorzy Projektu czyli grupa osób, która wymyśliła i opracowała plan realizacji projektu i wdraża go w życie. Pracami tej grupy kieruje jedna osoba wybrana przez Organizatora na kierownika projektu. Odbiorcami Projektu są osoby, które uczestniczą w projekcie, ale nie są Organizatorami Projektu (np.: osoby odwiedzające wystawę, osoby zapisane na kurs, osoby, które kupiły obraz). Beneficjentami Projektu są natomiast osoby, które czerpią korzyści z realizacji projektu. W większości przypadków Beneficjentami Projektu są Organizatorzy Projektu.
  5. Organizatorami Projektów realizowanych przez społeczność mogą być wyłącznie osoby należące do społeczności. Odbiorcami Projektów mogą być zarówno osoby należące do społeczności, jak i nie należące do niej.
  6. Każdy Członek Społeczności przystępujący do projektu robi to dobrowolnie akceptując tym samym zasady realizacji projektu ustalone przez Organizatorów Projektu. W zależności od ustaleń Organizatorów Projektu oznaczać to może, że uczestnicząc w projekcie Członek Społeczności może zarówno czerpać korzyści materialne i niematerialne związane z realizacją projektu, jak i też być zobowiązany do ponoszenia potencjalnych kosztów realizacji tego projektu.
  7. W przypadku sporów i konfliktów związanych z realizacją projektów decydujący i rozstrzygający głos ma Organizator społeczności lub osoba przez niego wyznaczona.
  8. Komunikacja pomiędzy Organizatorem a Członkami Społeczności odbywa się za pomocą Portalu Społeczności, poczty elektronicznej oraz ogłoszeń w zamkniętych grupach utworzonych w mediach społecznościowych, przeznaczonych dla Członków Społeczności. Komunikacja pomiędzy Członkami Społeczności odbywa się za pomocą Portalu Społeczności, w zamkniętych grupach w mediach społecznościowych, podczas webinariów oraz wspólnych wyjazdów lub spotkań.
  9. Realizacja określonych przedsięwzięć przez społeczność może być uzależniona od decyzji społeczności. W takich przypadkach Organizator umieszcza w mediach społecznościowych formularz głosowania i informuje wszystkich Członków Społeczności o możliwości oddania głosu oraz ostatecznym terminie podjęcia decyzji. Po upływie terminu głosowania Organizator wysyła wszystkim Członkom Społeczności wyniki głosowania, które są wiążące dla Organizatora oraz dla pozostałych Członków Społeczności.
  10. W przypadku, gdy Członek Społeczności w jakikolwiek sposób uporczywie szkodzi innym Członkom Społeczności lub wykonuje inne działania, które podważają funkcjonowanie społeczności otrzymuje pisemne upomnienie od Organizatora przesłane za pomocą poczty elektronicznej na adres podany podczas rejestracji. Dalsze prowadzenie takich działań, pomimo upomnienia, jest rażącym naruszeniem zasad społeczności i skutkuje brakiem możliwości przedłużenia ważności Planu Dostępowego, zakończeniem wysyłania newslettera społeczności i ostatecznie trwałym zablokowaniem Konta Użytkownika.

DZIAŁ C. Korzyści dla członków społeczności

  1. Każdy Członek Społeczności posiada uprawnienia wynikające z posiadanego Pakietu Członkowskiego. Uprawnienia zawarte w pakiecie zależą od posiadanego poziomu (START, PREMIUM lub MASTER). Dodatkowo, podczas przynależności do społeczności, każdy z jej członków może zyskiwać dodatkowe uprawnienia nie wynikające wprost z Pakietu Członkowskiego lecz z jego osobistych działań na rzecz społeczności.
  2. Uprawnienia związane z Pakietem Członkowskim uzyskuje się poprzez zakupienie Planu Dostępowego do wybranego poziomu (START, PREMIUM lub MASTER). Utrata dostępu do uprawnień związanych z danym Pakietem Członkowskim następuje w momencie zakończenia okresu, na jaki był wykupiony Plan Dostępowy.
  3. Uprawnienia wynikające z Pakietu Członkowskiego na poziomie START są następujące:

    1. Uzyskanie dostępu do Portalu Społeczności oraz wszystkich materiałów w nim umieszczonych.
    2. Otrzymywanie newslettera społeczności o nazwie PULS zawierającego porady z różnych dziedzin, informacje dotyczące rynku sztuki oraz wiadomości związane z funkcjonowaniem społeczności.
    3. Możliwość uczestniczenia w projektach realizowanych przez społeczność w roli Organizatora Projektu.
    4. Możliwość udziału w comiesięcznych spotkaniach społeczności organizowanych ONLINE w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 20:00.
    5. Uzyskanie dostępu do zamkniętych grup w mediach społecznościowych przeznaczonych wyłącznie dla Członków Społeczności.
    6. Uczestniczenie w spotkaniach wyjazdowych społeczności organizowanych w określonych terminach, podawanych do wiadomości wszystkich członków społeczności.
  4. Uprawnienia wynikające z Pakietu Członkowskiego PREMIUM obejmują wszystkie uprawnienia z poziomu START oraz dodatkowo:

    1. Uzyskanie specjalnej ceny na zakup Produktów i Usług oferowanych w Serwisie. Warunki zakupu Produktów lub świadczenia Usług dla Członków Społeczności na poziomie PREMIUM, którzy skorzystają ze zniżki im należnej oraz dla osób nie należących do społeczności są szczegółowo opisane dla każdego takiego Produktu lub dla każdej z takich Usług.
    2. Możliwość przygotowywania i udostępniania na platformie społeczności oraz w ramach projektów organizowanych przez społeczność własnych kursów i szkoleń, które mogą być odpłatne lub nieodpłatne.
    3. Możliwość udziału w spotkaniach ONLINE oraz konsultacjach grupowych organizowanych przez Organizatora wyłącznie dla członków PREMIUM.
    4. Pierwszeństwo udziału jako Organizator Projektu w projektach, w których ustalona jest ograniczona liczba Organizatorów Projektów (np.: wystawa zbiorowa). Oznacza to, że w przypadku zgłoszenia się do takiego projektu dwóch osób na jedno dostępne miejsce pierwszeństwo ma osoba posiadająca Pakiet Członkowski PREMIUM. W przypadku, gdy obie osoby posiadają taki pakiet, to decyduje data zgłoszenia.
  5. Uprawnienia wynikające z Pakietu Członkowskiego MASTER obejmują wszystkie uprawnienia z poziomu START i PREMIUM oraz dodatkowo:

    1. Możliwość decydowania o wybranych działaniach społeczności poprzez udział w głosowaniach udostępnianych przez Organizatora.
    2. Możliwość kierowania projektami na stanowisku kierownika projektu.
  6. W Serwisie realizowana jest wysyłka dwóch rodzajów newsletterów. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla osób zapisanych na newsletter, które nie zakupiły jeszcze żadnego Planu Dostępowego do społeczności a drugi dla Członków Społeczności. Newsletter przeznaczony dla Członków Społeczności nie jest wysyłany do osób nie będących jej członkami.
  7. Niektóre Produkty lub Usługi dostępne w Serwisie mogą być dostępne do zakupu dla osób nie należących do społeczności. W tej sytuacji cena i warunki zakupu tych Produktów lub Usług mogą się różnić od warunków i ceny zakupu dla Członków Społeczności.